TERAPIE A MASÁŽE

IMG_4995_bankovani_590x311px

Baňkování - Vakuoterapie

Baňkování neboli vakuoterapie je vhodnou doplňkovou metodou klasických masáží.Pomáhá při odstraňování bolestí páteře a celého pohybového aparátu, ovlivňuje i funkci vnitřních orgánů a pomáhá pří detoxikaci organizmu.
Na našem pracovišti používáme baňky plastové, které mají ventilky a vzduch se z nich odsává speciální pumpičkou. Díky podtlaku se baňka přisaje a vtáhne kůži dovnitř. Kůže
potom zčervená - to je dáno silným prokrvením /jinak málo prokrveného ošetřovaného místa/.Působením tohoto podtlaku se odsávají z těla škodlivé látky. Baňky se nechají přiloženy na místě po určitou dobu nebo se posouvají po příslušných častech těla.
Po aplikaci baňek / zvláště při aplikacích , kdy se baňky nechávají stát na jednom místě/ zustávají hematomy / modřiny/, které jsou výrarnější v místech , kde je slabé prokrvení vlivem staženého svalstva. Tyto hematomy nebolí a po několika dnech , se beze zbytku odhojí a zmizí. Záleží na stavu lymfatického systému ošetřováného a na jeho dostatečném pitném režimu.
Málokterá metoda docílí tak intenzivního prokrvení masírované tkáně. již po jednom zákroku se může dostavit neočekávaná úleva. Použití baňek je však různorodé. Lze je kombinovat s masáží, lze je používat na postižené klouby / otoky. Indikovány jsou traumatické stavy ,v subakutním stádiu , tak i chronické otoky způsobené poruchou lymfatického toku.

 

Kontraindikace
Rozsáhlé varixy, gangrény, aneurysma. akutní trombózy a tromboflebitídy.