TERAPIE A MASÁŽE

IMG_6528

Léčebný tělocvik - Spirální stabilizace - SM systém

SM systém- spirálně stabilizovaný pohyb, spirální stabilizace

S pomocí metody Sm systém se snadno a rychle doplňuje chybějící přirozený pohyb,navrací se ztracená harmonie a funkce a vzpřímené držení těla.
Většina cviků této metody má tendenci páteř vyrovnávat do střední linie a protahovat ji směrem vzhůru. Tak dochází k otevření páteře / uvolnění blokád páteře/ a k rovnoměrnému rozdělení pohybu na jednotlivé segmenty páteře a velké klouby.
Rovnoměrným rozložením pohybu předcházíme zvýšenému opotřebování kloubů v přechodových zónách mezi jednotlivými bloky.
To , co páteř vyrovnává a protahuje vzhůru jsou spirální svalová zřetězení, která pohyb stabilizují pokud je proveden optimálním způsobem.
Elastické lano umožňuje rozsáhlý pohym končetin proti malé ,postupně rostoucí síle, která aktivuje stabilizační svalové spirály.
Elastické lano můžeme chápat jako prodloužení svalových vláken aktivizujících spirálu.
Cvičení s elastickým lanem umožňuje svaly posilovat a zároveň protahovat v době , kdy přirozeně relaxují. Tento efekt umožňuje posílit a protáhnout všechny důležité svaly těla během 10 minut.
Nejdůležitější na cvičení na SMS je , že pomocí svalových spirálních zřetězení
vytváří v těle sílu vzhůru, která odlehčuje tlak na meziobratlové ploténky a klouby. Tímto umožňuje jejich výživu regeneraci i léčbu .Zároveň svalové spirály dávají páteři optimální pohyblivost.

Cena viz ceník terapií